szkoła lotnicza, polecicie ?

szkoła lotnicza, polecicie ?

Długo trwa kursy na pilota z licencją turystyczną? Wiem, że licencja rekreacyjna też jest, ale mnie interesują nieco większe samoloty. Może macie jakąś szkołę, która jest w stanie mi w tym pomóc? Czekam na odpowiedzi.

vokalek

Posty: 4

 
Kocham latanie, ale na razie jest to poza moim zasięgiem. Może za kilka lat jak wygram na loterii to moje możliwości wzrosną. Teraz pozostają mi tylko loty na wakacje. Interesowałem się tym i widziałem, iż same koszty kursu są wysokie. Nabycie samolotu to już w ogóle poza moim zasięgiem.

Aniusiaaa1

Posty: 2

 
Samo szkolenie lotnicze to nic, natomiast zdanie egzaminu to już jest wyzwanie. Trzeba stanąć przed komisją i trzeba odpowiadać z dziewięciu przedmiotów. Mnie by się nie chciało aż tyle uczyć, wobec tego to nie jest dla mnie.

W.Wielki

Posty: 10

 
Jest szkoła lotnicza, która prowadzi różne szkolenia. Można tam dostać licencje rekreacyjną, turystyczną, ale i na latanie w nocy. Każdy może znaleźć to, czego szuka. Znajomy robił sobie taką licencje, ale nie lata, bo kasy mu brakuje na wynajęcie samolotu. To droga zabawa, dlatego nie jest przeznaczona dla każdego.

Grabow12

Posty: 5

 
Jest szkoła lotnicza, jaka prowadzi inne szkolenia. Można tam dostać licencje rekreacyjną, turystyczną, natomiast i na latanie w nocy. Każdy może odnaleźć to, czego szuka. Znajomy robił sobie taką licencje, natomiast nie lata, albowiem kasy mu brakuje na wynajęcie samolotu. To droga impreza, zatem nie jest przeznaczona dla każdego.

Bienkus

Posty: 4

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, jakich masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem niesłychanie usatysfakcjonowany. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

grzes3345

Posty: 16

 
W ośrodku szkolenia lotniczego https://szkolapilotazu.pl można uzyskać wszystkie odpowiedzi. Mają tam inne kursy dla amatorów i profesjonalistów.

Lupusx

Posty: 6

 
Nie każdy lubi latać, ale podobno jak się steruje samolotem samodzielnie to jest inaczej. Tak samo nie każdy lubi, jeśli ktoś siedzi za kierownicą. Tutaj podobno działa to w taki sam sposób, ale nie mogę tego potwierdzić, bo nie latałem.

Aniusiaaa1

Posty: 4

 
Mnie się marzyło otrzymanie licencji pilota, ale koszty były za wysokie. Do tego jeszcze potrzebny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, ale to kilkaset złotych na godzinę. Szkoda.

fertuś

Posty: 6